Як вибрати порошок матча для десертів?

,

Популярність десертів з використанням матча тільки зростає. Ніхто не може сказати, що так привабливо для покупців в цьому інгредієнті. Але в будь-якому випадку потрібно розуміти різницю сортів порошку матча, що використовуються в кондитерстві, від інших сфер.

На сьогоднішній день виділяють два основні класи: церемоніальний і кулінарний клас матча. Відмінності у вихідному матеріалі, способі сушіння і помелу. В результаті виходять різні відтінки смаку і ціна.

matcha-green-tea-450x450

Матча виготовляється з листя зеленого чаю, які збирають один раз на рік і попередньо затемняють. Перші листочки – наймолодші і ніжні, йдуть на виготовлення церемоніального класу. Саме цей сорт підходить для буддійської чайної церемонії. Цей чай має більш солодкий смак, деякі знаходять нотки умами. Смак дуже ніжний.

matcha cacaomill

Чим пізніше зняте листя, тим інтенсивніший запах і смак, вже присутня терпкість і гірчинка. Саме такий матеріал підходить для кулінарного сорту. Аромат простежується навіть тоді, коли він змішується з іншими кулінарними інгредієнтами. Важливо розуміти, що неякісний порошок матча має сильну гіркоту, яка може зіпсувати виріб.

Крім того, важливий спосіб сушіння. Листя повинне сушитися прямим. Потім з листка прибирають стебла і прожилки перед помелом. Виходить чай тенча, який може бути основою для матча.

2014_01_07_04_007

Матча, який застосовують для десертів повинен володіти і такими властивостями як хороша дисперсність. Як будь-яка в будь-якому порошку, дисперсність впливає на смак, стійкість в суміші або розчині і однорідність забарвлення виробів. Тому тонкість помелу порошку для кондитерського виробництва повинна бути високою.

Також краще віддавати перевагу органічним видам чаю, у перевірених постачальників. Не всі знають, що листя зеленого чаю містить свинець. Він надходить з повітря на плантаціях. Зі звичного зеленого чаю 90% свинцю потім випаровується, а ось сам спосіб приготування Матча передбачає, що цей свинець в ньому залишається. Так що матеріал, з якого зроблений порошок, повинен бути ретельно перевіреним.

Ну і звичайно ж колір порошку – яскраво-зелений, тому що працює матча  і як барвник, і як ароматизатор.

Самі розумієте, всі ці нюанси говорять, що порошок Матча не може бути дешевим за визначенням. Какаомілл зі свого боку, як офіційний постачальник Sosa в Україні, пропонує екстракт порошку Матча Sosa Ingredients органічний категорії «Е». Це найвищий показник прийнятий в Європейській класифікації. Вибір за вами!

Залишити відповідь